Informacje

Osoby, które chcą współpracować z naszą agencją DomiCare-24 oraz wyjechać do niemieckich rodzin jako opiekuni/-ki lub pomoce domowe, muszą mieć zarejestrowaną samodzielną działalność gospodarczą w Polsce lub w Niemczech.

Poszukujemy osób o miłym uspodobieniu i chętnie przebywających z osobami starszymi. Osoby zaiteresowane pracą powinny mieć od 25 do 60 lat. Nasi podopieczni potrzebują pomocy w higienie osobistej i czynnościach domowych oraz zrozumienia i ciepła. Wymagamy znajomości języka niemieckiego co najmniej w stopniu komunikatywnym, wystarczającym do poprowadzenia rozmowy oraz wysłuchania naszych podopiecznych.

Praca związana jest z zamieszkaniem w domu osoby wymagającej opieki. Opiekun/-ka otrzyma do własnej dyspozycji umeblowany pokój. Nasza agencja współpracuje z klientami którzy potrzebują opieki całodobowej, co oznacza, że opiekun/-ka jest ze swoim podopiecznym 24 h na dobę.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie naszej ankiety personalnej. Za pomocą formularza uzyskamy podstawowe informacje ułatwiające dopasowanie zleceń z uwzględnieniem kwalifikacji kandydatów/ek – doświadczenia, znajomości jezyka, umiejetności prowadzenia samochodu, itp.

Wynagrodzenie

Zarobki kształtują się w wysokości od 1300 do 1900 euro wraz z zamieszkaniem i wyżywieniem w domu osoby podopiecznej. Wynagrodzenie zależne jest od stanu zdrowia osoby podopiecznej, jak również od poziomu znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia i kwalifikacji osoby podejmującej pracę.

Okresy wyjazdu

Okres próbny jest ustalony na 14 dni – w tym czasie opiekun/ka poznaje warunki pracy, podopieczna i opekun/ka poznają się i oceniają czy ich relacje w przyszłości mogą kształtować się zgodnie z ich oczekiwaniami. Umowę opieki podpisują obydwie strony na okres conajmniej 1 miesiąca. W przypadku gdy podopieczni oraz opiekunowie będą zadowoleni ze współpracy, w naszej gestii pozostaje przedłużenie umów o pracę. Czas zatrudnienia zazwyczaj trwa od 6 tygodni do 3 miesięcy lub dłużej, maksymalnie 6 miesięcy w ciągu jednego roku u tego samego klienta.